JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

E fundit/ Mbyllet Aeroporti i Rinasit
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 07/04/2021 12:36

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Aeroporti i Rinasit është bllokuar totalisht, pasi Belinda Balluku dështoi të arrijë një marrëveshje me kontrollorët që kanë hyrë në protestë. Njoftimi është dhënë nga ICAO, Autoriteti Ndërkombëtar i Fluturimeve dhe të gjitha fluturimet nga ky aeroport janë pezulluar deri në orën 10:00 të ditës së nesërme. Kjo pas largimit nga puna të punonjësve të cilët janë në protestë dhe nuk kthehen në punë nëse nuk u plotësohen kërkesat që kanë. Kulla e vrojtimit është mbyllur ndërkohë që edhe avionët që kanë ardhur janë detyruar të kthehen pas pasi nuk mund të ulen.

KË DO VOTONI MË 25 PRILL?
  • KË DO VOTONI MË 25 PRILL?