JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Nis vaksinimi i ushtrarëve në Maqedoni
Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 07/04/2021 12:42

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Në sallën sportive “Boris Trajkovski” të Shkupit po vazhdon imunizimi i qytetarëve të cilët konsiderohen si kategori më e rrezikuar dhe e personave mbi 77 vjeç.

Gjatë ditës së sotme ka nisur edhe imunizimi i pjesëtarëve të Armatës.

Ministrja e Mbrojtjes së Maqedonisë Radmilla Shekerinska në rrjetet sociale ka publikuar fotografi nga procesi i imunizimit të ushtarëve. Sipas statistikave të fundit, në vendin tonë kundër Covid-19 janë vaksinuar mbi 12 mijë qytetarë.

KË DO VOTONI MË 25 PRILL?
  • KË DO VOTONI MË 25 PRILL?